Právě je úte 03. říj 2023 18:52:15


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Pravidla fóra


Prosím, klikněte pro zobrazení pravidel fóraOdeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pravidla
PříspěvekNapsal: pát 12. pro 2014 11:39:38 
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. pro 2014 22:57:14
Příspěvky: 326
Bydliště: Pha
Vítejte na FBK,
věnujte prosím několik na_nose_kund vašeho času následujícím řádkům.

Pravidla fóra


Každý uživatel fóra je povinen se seznámit s těmito pravidly. Neznalost pravidel není omluvou při jejich porušování.
V otázkách pravidly neupravenými se pokuste chovat slušně, podle obecně platných morálních norem, případně níže uvedeného desatera.
Tato pravidla platí od chvíle jejich zveřejnění. Moderátoři si ponechávají právo na provádění změn v nynějších pravidlech. Veškeré změny se stávají platné ve chvíli jejich zveřejnění na této stránce.

I. Příspěvky v diskuzi

1. Každý uživatel fóra má právo na založení nového threadu (tématu) za podmínek, že nebude zakládat duplicitní thread (téma). Nejprve si ověřte, že zde již není dříve založen thread (téma) na téma, které chcete publikovat. Při zakládání témat nepište celý nadpis velkými písmeny.
2. Každý uživatel fóra má právo vkládat příspěvky a reagovat na jiné, již napsané ostatními uživateli fóra.
3. Za nepřípustný obsah, který budeme bez výjimky a varování mazat, považujeme:
vše v rozporu se zákony ČR
názory navádějící k rasové, náboženské nebo etnické nesnášenlivosti
názory propagující násilí
příspěvky propagující náboženské a jiné sekty
názory všeobecně uznané jako morálně škodlivé nebo společensky nevhodné
Šíření pornografie a aktivit, které jsou v rozporu se zákonem bude postihováno až BANem uživatele.
4. Uživatel (registrovaný i neregistrovaný) nesmí vystupovat na webu pod různými identitami a jmény a zakládat si více uživatelských účtů. Moderátoři si vyhrazují právo udělit takovému uživateli BAN i bez upozornění.
5. Uživatelé zveřejňují své komentáře a názory pouze na svou zodpovědnost a vyjadřují jimi svůj osobní názor. Moderátoři nenesou žádnou zodpovědnost za obsah umístěný v diskusním fóru, texty neprocházejí redakční úpravou.
6. Fórum neslouží k vyřizovaní soukromých věcí - k tomu je případně určený e-mail, zprávy či icq v profilu dané osoby.
7. Dodržujte zásady slušného chování a buďte tolerantní. Pokud budete mít pocit, že vás někdo příliš obtěžuje, uráží nebo se chová jinak nevhodně, napište moderátorům, aby mohli zjednat nápravu.
8. „Nerýpejte“ do ostatních uživatelů a ve vlastním zájmu ani do moderátorů a admina.
9. Rozmyslete si každý svůj post - pokud vím, odpovím - pokud nevím, tak mlčím a nenavážím se do tazatele či ostatních.
10. Nově příchozí uživatel nemívá většinou mnoho zkušeností s užíváním fóra a bývá dezorientován, berte to v potaz při reakci na jeho posty.


II. Technické záležitosti příspěvků

1. Je zakázáno používat v názvech témat jazyk HTML. Pokud jste přesvědčeni, že vaše téma je natolik důležité, že má být zvýrazněno, napište moderátorům.
2. U témat, která zakládáte v diskusním fóru, velice záleží na titulku. Tedy pokud vám nestartuje bravo, nezakládejte thread "fiat bravo" nebo "pomoc problém", ale „Bravo 1,6 nestartuje“. Je pravděpodobné, že se tak mnohem dříve dočkáte odpovědi. V případě nedodržení, bude zakladatel tématu upozorněn, aby název ihned změnil, neučiní tak a neopraví název tématu, bude jeho téma smazáno.
3. Sekce vzkazy je určena k oslovení konkrétního uživatele. Témata jsou nicméně volně přístupná všem uživatelům, kteří v nich mohou diskutovat. Pokud chcete někomu něco sdělit zcela soukromě, použijte mail. Před umístěním vzkazu si ověřte, zda mezi posledními vzkazy není podobný vzkaz určený stejnému člověku. Pokud ano, svůj příspěvek vložte do něj. Moderátoři si vyhrazují právo zjevně duplicitní vzkaz zamknout či smazat.


III. Prodej a koupě

1. K prodeji, koupi, směně nebo darování jakékoliv věci je určena sekce BAZAR. Příspěvky umístěné v jiné sekci budou moderátory smazány nebo přesunuty. Na webu http://www.fiatbravoklub.cz lze prodávat veškeré zboží související pouze s vozy Fiat Bravo, Fiat Brava a Fiat Marea. Lze nabízet i zboží nesouvisející s uvedenými vozy, moderátoři si ale vyhrazují právo dle svého uvážení inzeráty nesouvisející s vozy Bravo/Brava/Marea bez upozornění smazat, zamknout nebo upravit.

2. Ke komerční inzerci je určena pouze sekce Komerční prodej (viz. dále Obecná pravidla pro komerční prodej odst. 4 článku III).

3. Obecná pravidla inzerce
a). Název tématu (inzerátu) musí jasně a srozumitelně popisovat předmět prodeje (koupě, výměny)
b). V každém inzerátu musí být řádně uveden platný kontakt na zadavatele (e-mail, telefon, ICQ, skype - čím více možností, tím lépe). Bez tohoto bude inzerát bez upozornění smazán. Neplatné údaje nejsou přípustné!
c). Autor inzerátu má povinnost hlídat jeho aktuálnost. To znamená, že pokud již není inzerát z jakéhokoliv důvodu aktuální, napíše do názvu tématu "NEAKTUÁLNÍ" nebo "PRODÁNO". Tato povinnost se vztahuje na všechny inzerující!
d). Je zakázáno nabízení a poptávání zboží a služeb, které odporují morálním zásadám (např. distribuce léčiv, podpůrných přípravků, drog a jiných návykových látek - platí i pro alkohol a tabákové výrobky, erotických služeb, zboží a předmětů pocházejících z trestné činnosti, apod.)
e). Prodávající je povinen napsat PRAVDIVÉ informace o prodávaném zboží

4. Obecná pravidla pro komerční prodej
a). V sekci komerční prodej mohou bezplatně nabízet zboží ti, pro něž je jeho prodej přivýdělkem nebo výdělkem. Do sekce patří všechny inzeráty, v nichž je nabízeno zboží zakoupené prodejcem za účelem jeho dalšího prodeje bez ohledu na počet kusů, který je nabízen.
b). V sekci komerční prodej lze nabízet výhradně zboží související s vozy Fiat Bravo/Brava/Marea, případně s dalšími vozy patřícími do koncernu Fiat. Je možné inzerovat vozy jiných značek, moderátoři si ale vyhrazují právo posoudit vhodnost takových inzerátů a případně je bez upozornění smazat. Je zakázáno nabízení zboží nesouvisejícího s motorismem.
c). Zakládat inzeráty v sekci Komerční prodej mohou jen registrovaní uživatelé. Neregistrovaní uživatelé nemohou na webu zadávat komerční inzerci.
d). Vhodnost inzerátu posuzují moderátoři, kteří si vyhrazují možnost inzerát v případě nevhodnosti bez upozornění smazat. Komerční inzeráty založené v sekci Bazar, budou přesunuty do komerčních. Opakované nevhodné zakládání komerčních inzerátů v sekci Bazar bude posuzováno jako hrubé porušení těchto pravidel a hrozí za něj BAN.


IV. Sankce

1. Přístup na webové stránky http://www.fiatbravoklub.cz bude zakázán uživatelům, kteří opakovaně nebo zásadně poruší výše uvedená pravidla.
2. Porušování pravidel povede k upozornění nebo v horším případě k zabanování vašeho účtu na dobu určitou (3 dny). Pokud se nepoučíte a budete pokračovat v nevhodném chování, bude účet uživatele na tomto fóru zabanován trvale a s ním i přístupová IP. Je to však krajní řešení a doufáme, že se mu budeme moci úspěšně vyhýbat.
3. Moderátoři si vyhrazují právo udělit BAN i bez předchozího upozornění v případě zvlášť závažného porušení pravidel či zákonů České republiky.


Snažte se, prosíme, pochopit, že těmito pravidly se vás nesnažíme omezovat, ale chceme udržet fórum v takovém stavu, aby si tu každý našel odpověď na své otázky, mohl vyjádřit svůj názor a nebál se sem přijít.
Deset základních pravidel slušného chování na internetu


Pravidlo 1.
Jsme všichni lidé. Nikdy nezapomínej, že ten, kdo čte tvůj příspěvek je člověk – osoba, kterou můžeš snadno urazit a ponížit.
Není slušné urážet druhé.
Nikdy nepiš na internetu nic, co bys nedokázal druhému říci do tváře.
Když už chceš druhého napadat, sděl to předem.

Pravidlo 2.
Řiď se na internetu stejnými pravidly jako v reálném životě. Tedy se chovej eticky.
Porušování zákona je špatná Netiquette.

Pravidlo 3:
Uvědom si, kde se zrovna nalézáš.
Netiquette je na různých webech různá.
Nejdříve se dívej kolem sebe, pak se projev.

Pravidlo 4:
Měj ohled na ostatní.
Je v pořádku, když si myslíš, že to, co právě děláš, je nejdůležitější věc ve vesmíru. Ale neočekávej od ostatních, že s tebou budou souhlasit. Přečti si nejdříve rady či FAQ , než se aktivně projevíš.
Zvaž, kdy je dobré použít přímý mail (oslovit přímo) a kdy umístit příspěvek do veřejné diskuse.
Piš příspěvky, které jsou k věci. Máš-li příspěvek na jiné téma, najdi pro něj vhodnou diskusní skupinu.
Pokud nesouhlasíš s obecnou úrovní či zaměřením serveru či diskusí, neříkej všem ostatním, jak jsou pitomí. Prostě jdi pryč.

Pravidlo 5.
Nedělej ostudu sám sobě.
Zkontroluj si po sobě pravopis.
Piš o tom, čemu rozumíš a tak, aby to dávalo smysl.
Nepokládej „návnady“ pro flame-war. (Neprovokuj.)

Pravidlo 6.
Poděl se o své znalosti.
Znáš-li odpověď na kladené technické otázky, pak ji poskytni.
Pokud obdržíš odpovědi od uživatelů přímo do e-mailu, vytvoř shrnutí, „FAQ“ a umísti jej do diskuse.

Pravidlo 7.
Měj svou vášeň pro diskuse pod kontrolou.
Neodpovídej na provokativní příspěvky.
Nenadávej ostatním za chyby v českém nebo jiném jazyce.
Jestli jsi umístil provokativní příspěvek nebo jsi spustil či přispěl k „flame war“, omluv se.

Pravidlo 8.
Respektuj právo na soukromí druhého.

Pravidlo 9.
Nezneužívej svou moc (například i expertní znalosti). Čím více jí máš, tím je důležitější, abys s ní zacházel citlivě a korektně.

Pravidlo 10.
Promíjej chyby ostatním. Také jsi kdysi na internetu začínal!


Nahoru
Offline Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Český překlad – phpBB.cz